Şenol Güneş’den rotasyon açıklaması

Şenol Güneş’den rotasyon açıklaması

 

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Leipzig’i 2-1 mağlup ettikleri maçın ardından konuştu. Tecrübeli teknik adam, grubun en iyisi olduklarını söylerken, az forma şansı alan oyuncuların gösterdiği performanstan memnun olduğunu söyledi.

UEFA Şampiyonlar Ligi G Grubu’ndan 14 puanla lider çıkan Beşiktaş’ın teknik direktörü Şenol Güneş, 2-1 kazandıkları Leipzig maçı sonrasında mutlu olduklarını belirterek, oynayan futbolcuların performansından çok memnun olduğunu da iletti.

Hangi takımı çekersek çekelim, çok güçlü olacak

“Bütün oyuncularımı tebrik ediyorum. Hepsi iyiydi. Özellikle Tolga, Mitrovic, Lens, Negredo. Mustafa da dahil herkes gayretliydi. Sağ bekte Necip sakatlık geçirdi. Az maç oynamasına rağmen Caner etkiliydi. Kaybetsek de çıkıyorduk ama kazanarak çıkmak bize yakışırdı. Bunlar geride kaldı, şimdi gelecek takımı bekliyoruz. Her takımın güçlü olduğunu düşünüyoruz. Şimdi önümüzde Kayserispor maçı var. Ona hazırlanacağız.”

Hem puan hem oyun olarak birinciyiz

“İyi başladığımız grubu iyi bitirdik. Oyun olarak da birinci olduğumuzu düşünüyoruz. Bu maçta biraz daha pozisyon verdik ama hak ettiğimiz birincilik ile grubu bitirdiğimiz için mutluyum.”

Rotasyon yapmazsam eleştiri alacaktım

“Mitrovic ve Tolga arkada harika oynadılar. Sonunda ikinci golü atarak kazanarak ayrıldık. Futbol, tartışmaya açık bir oyundur. Rotasyon yapmasam her maç aynı kadro ile oynuyor diye eleştirecekler. Futbol sahada oynanır. 2 puan ile Avrupa Ligi’ne giden takımlar var. Dortmund, 2 puanla çıktı. Biz 9 puanla çıkamamıştık.”

Beşiktaş, Avrupa Ligi gruplarından çıkmıştı

“Yetenek ve karakterimizi oluşturarak bir takım oluşturmaya çalıştık. Bu zaten yeni olan bir şey değildi. Ben geldiğimde Beşiktaş, Avrupa Ligi gruplarından çıkmış bir takımdı. İyi bir yönetimle beraber çalıştık. İyi bir taraftarımız var. Türkiye’nin bizi desteklediğini de biliyoruz. Daha ileriye gidebileceğimizi biliyorum ama acele edersek düşüşümüz de olur. Şimdi bir seviye daha üst takımlarla oynayacağız.”

Maçın yıldızı bence Tolga Zengin

“Tolga zaten iyi bir kaleci. Zaman zaman sıkıntılar yaşadı ama kalecilik yetenekleri hep vardı. Onu olumsuz etkileyen faktörleri hep beraber gidermemiz gerekti. Kendisi de dahil buna. Bugün de çok iyi maç oynadı. Bana göre maçın yıldızıydı.”

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir